‘Domate që skuqen brenda natës’, ministri i Bujqësisë: Është e pavartetë, jap dorëheqjen nëse ka

Publikuar tek: aktualitet, më 20:49 06-05-2019 ‘Domate që skuqen brenda natës’, ministri i Bujqësisë: Është e pavartetë, jap dorëheqjen nëse ka

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘5 pyetjet nga Babaramo’.

I pyetur në lidhje me skandalet që janë publikuar në media për hormonet mbi perimet dhe frutat, Çuçi ka mohuar gjithçka.

Ndërkohë që drejtuesi Ilir Babaramo ju referuar rastit të skuqjes së domateve, ministri Çuçi nga ana tjetër u shpreh se nuk është e vërtetë dhe është i gatshëm të jap dorëheqjen në sekond.

Kujtojmë që së fundmi kryeministri Rama ka propozuar vendime radikale deri në 15 vite burg për ata që abuzojnë me sigurinë e ushqimeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067150592803955
array(1) { ["section"]=> string(98) "domate-qe-skuqen-brenda-nates-ministri-i-bujqesise-eshte-e-pavartete-jap-doreheqjen-nese-ka-163231" }