Donald Lu: Asnjë përpjekje për të na frikësuar nuk na pengon në monitorimin e zbatimit të Reformës në Drejtësi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:19 03-02-2017 Donald Lu: Asnjë përpjekje për të na frikësuar nuk na pengon në monitorimin e zbatimit të Reformës në Drejtësi

Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar përmes një deklarate për media lidhur me situatën e fundit të tensionit të krijuar nga akuzat e shkëmbyera me Prokurorin e Përgjithshëm.

Ambasada e SHBA shprehet se ansjë përpjekje për t’i frikësuar nuk do i pengojë në monitorimin e çdo hapi të zbatimit të Reformës në Drejtësi.

Ambasadori Donald Lu premton se zbatimi i Reformës në Drejtësi do të jetë e suksesshme për të parandaluar manipulimin politik dhe korrupsionin në gjyqësor.

sderadsgfdhfgj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vijon dorëzimi vullnetar i armëve, në 24 orë dorëzohen 43 armë zjarri dhe 19.890 fishekë (Video)
Revokimi i vizave për 23 anëtarë të gjykatës, Kushtetuesja letër Nishanit dhe Ambasadës Amerikane »
Article Logic
Execution time: 0.0093739032745361
array(1) { ["section"]=> string(115) "donald-lu-asnje-perpjekje-per-te-na-frikesuar-nuk-na-pengon-ne-monitorimin-e-zbatimit-te-reformes-ne-drejtesi-67606" }