Donald Lu dhe Romana Vlahutin, për rreth 2 orë në zyrën e Xhafajt

Publikuar tek: politike, më 18:10 09-02-2016 Donald Lu dhe Romana Vlahutin, për rreth 2 orë në zyrën e Xhafajt

Ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin kanë zhvilluar një vizitë për rreth 2 orë në zyrën e Fatmir Xhafajt, kryetar i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Të pranishëm në takim kanë qenë gjithashtu edhe eskpertë të organizatave të huaja në Shqipëri.

Takimi ka qenë i fokusuar në reformën në drejtësi dhe arritjen e një konsensusi sa më të gjërë kur më 12 mars Komisioni i Venecias të publikojë vlerësimet e tij për këtë reformë të rëndësishme.

Edhe vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry më 14 shkurt në Tiranë pritet të jetë e përqendruar në miratimin me konsensus të gjërë të reformën në drejtësi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096249580383301
array(1) { ["section"]=> string(70) "donald-lu-dhe-romana-vlahutin-per-rreth-2-ore-ne-zyren-e-xhafajt-32148" }