Donald Lu e përmendi me emër, por Prokuroria pushon hetimet për Emiljano Shullazin

Publikuar tek: aktualitet, më 09:23 19-11-2015 Donald Lu e përmendi me emër, por Prokuroria pushon hetimet për Emiljano Shullazin Emiljano Shullazi

Pushohen hetimet ndaj Emiljano Shullazit. Dy ditë pasi u përmend me emër nga ambasadori amerikan Donald Lu, Prokuroria duket se i ka mbyllur hetimet ndaj tij.

Shullazi është kallëzuar nga ish-deputetja e PS-së, Voltana Ademi, pasi nëpërmjet saj i kishte dërguar një mesazh kërcënues kreut të opozitës, Lulzim Basha

Prokuroria thotë se nuk ka prova që Shullazi të ketë kërcënuar kryetarin e Partisë Demokratike. Nëpërmjet një burimi të prokurorisë, ‘’Mapo’’raporton sot se me shumë gjasa çështja do shkojë drejt mbylljes.

‘’Ende nuk ka një vendim përfundimtar të Prokurorisë, por nga të dhënat e deritanishme, çështja do shkojë drejt pezullimit’’, tha burimi në Prokurori.

“Arben Frroku u lejua të largohej nga vendi edhe pse pritej vendimi i gjykatës. Ai vrau një polic dhe u largua në mënyrë të mistershme. Emiliano Shullazi, i akuzuar për trafik droge dhe vrasje nuk iu dërgua drejtësisë. Autorët e krimeve të rënda ecin të lirë në rrugët e vendit tonë. Sokol Mjacaj u la i lirë pasi vrau një fëmijë”,tha ditë më parë ambasadori Amerikan Donald Lu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush janë dy femrat arrestuar dje në Tiranë për drogë. Ja roli i tyre në grup. Një tjetër hetohet në gjendje të lirë
Arrestohen dy punonjës të Rapiscan, kaluan tonelata drogë si ngarkesë druri »
Article Logic
Execution time: 0.013746976852417
array(1) { ["section"]=> string(87) "donald-lu-e-permendi-me-emer-por-prokuroria-pushon-hetimet-per-emiljano-shullazin-25776" }