Donald Lu pas deklaratave-bombë kërkon mendimin e shqiptarëve për korrupsionin ‘’Live’’

Publikuar tek: politike, më 11:07 15-12-2015 Donald Lu pas deklaratave-bombë kërkon mendimin e shqiptarëve për korrupsionin ‘’Live’’

Ambasadori Amerikan është i shqetësuar për korrupsionin në Shqipëri. Dhe pas deklaratave-bombë të djeshme e të shumë ditëve të ditëve më parë rreth autorëve të dyshuar e gjyqtarëve të korruptuar, Donald Lu fton shqiptarët t’i rrëfejnë ‘’Live’’, nëpërmjet lidhjes ‘’Online’’ se çfarë mendojnë.

“9 dhjetori ishte Dita Ndërkombëtare kundër Korrupsionit. Bashkohuni me Ambasadorin Donald Lu të martën, 15 dhjetor, në orën 15:30, për të biseduar mbi përpjekjet e vazhdueshme kundër korrupsionit dhe për të mësuar se çfarë mund të bëni ju këtu në Shqipëri. Postoni pyetjet tuaja në hapësirën e komenteve mëposhtë dhe Ambasadori do përpiqet që t’u përgjigjet sa më shumë prej tyre gjatë bashkëbisedimit”, njofton Ambasada Amerikane.

Dje ambasadori Lu kritikoi ashpër gjyqtarët, madje u tha se nëse një orë në dorën e tyre kushtonte më shumë se makina e tij, atëherë ata janë të korruptuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011196136474609
array(1) { ["section"]=> string(89) "donald-lu-pas-deklaratave-bombe-kerkon-mendimin-e-shqiptareve-per-korrupsionin-live-27806" }