Donald Lu, takim me nxënës në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:43 31-03-2015 Donald Lu, takim me nxënës në Vlorë Donald Lu me nxënësit e shkollave të mesme

Ambasadori amerikan në Shqipëri Donald Lu ka zgjedhur të vizitojë sot Vlorën, ku ka takuar edhe nxënësit e shkollave të mesme të këtij qyteti.

Ambasadori Donald Lu dhe shefja e Marrëdhënieve me Publikun Valerie O’Brien kanë vizituar Këndin Amerikan në Vlorë. Ata, në një takim me nxënësit janë duke biseduar mbi udhëheqjen rinore dhe pjesmarrjen civile, duke i inkurajuar të rinjtë. Edhe nxënësit janë shfaqur aktivë në diskutimet me ambasadorin amerikan, duke shprehur dëshirën për përfshirje e vendimarrje.

Pas takimit me ta mendohet që ambasadori të bëjë edhe një vizitë në plazhin e vjetër të Vlorës si dhe në Zvërnec.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘’Vjehrri bënte gabime’’, nusja e dënonte
Kurumi heq filtrat, bloza "mbyt" Elbasanin »
Article Logic
Execution time: 0.011254072189331
array(1) { ["section"]=> string(39) "donald-lu-takim-me-nxenes-ne-vlore-7413" }