Donald Lu takon në Turqi sekretarin amerikan të Shtetit Rex Tillerson

Publikuar tek: bota, më 19:16 16-02-2018 Donald Lu takon në Turqi sekretarin amerikan të Shtetit Rex Tillerson

Ambasadori Amerikan në Shqipëri, Doland Lu ka vizituar Ankaranë ku është takuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson.

Gjatë vizitës së tij në Turqi, Tillerson u takua me Ambasadorët amerikanë që shërbejnë në Ballkan, Kaukazinë jugore dhe Mesdheun lindor.

Vetëm dy ditë më parë Sekretari i Shtetit Rex Tillerson, miratoi masën e ndalimit të udhëtimit në SHBA për ish kryeprokurorin Adriatik Lllalla dhe familjen e tij, për shkak të përfshirjes në raste të mëdha korrupsioni.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012986898422241
array(1) { ["section"]=> string(76) "donald-lu-takon-ne-turqi-sekretarin-amerikan-te-shtetit-rex-tillerson-110484" }