Donald Lu te Basha këtë mesditë, negociohet ‘’Pika kritike’’, Reforma në Drejtësi

Publikuar tek: politike, më 11:59 26-04-2016 Donald Lu te Basha këtë mesditë, negociohet ‘’Pika kritike’’, Reforma në Drejtësi

Ambasadori amerikan Donald Lu është nisur drejt zyrës së kreut të PD-së, këtë mesditë, për të folur shtruar rreth çështjeve që janë lënë pezull.

E sigurisht një ndër to është edhe Reforma në Drejtësi, për të cilën opozita nuk është dakordësuar ende me maxhorancën.

Ditë më parë, politika shqiptare pati disa zhvillime të rëndësishme, mes tyre edhe përjashtimi i Sali Berishës nga Parlamenti për 10 ditë për deklaratën e tij për armatosje të popullsisë. Mirëpo demokratët e argumentojnë këtë me pretekstin e socialistëve, pasi në të vërtetë kanë dashur të largojnë vëmendjen nga zhvillime të tjera të rëndësishme si arrestimi i Emiljano Shullazit dhe Reforma në Drejtësi.

Rama ka deklaruar ditë më parë se janë në tavolinë dhe po presin opozitën për Reformën në Drejtësi, ndërsa opozita ka bojkotuar Parlamentin për 10 ditë.

Sot Taulant Balla tha se ish-kryeministri Sali Berisha do dëshmojë të enjten në Komisionin Hetimor për CEZ-in, lidhur me çështjen, si dhe gjithë ministrat e tij.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094461441040039
array(1) { ["section"]=> string(81) "donald-lu-te-basha-kete-mesdite-negociohet-pika-kritike-reforma-ne-drejtesi-38726" }