Donald Trump bën deklaratën e çuditshme, pretendon se djali i tij e kaloi Covid-19 për 15 minuta

Publikuar tek: bota, më 14:10 28-10-2020 Donald Trump bën deklaratën e çuditshme, pretendon se djali i tij e kaloi Covid-19 për 15 minuta

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka bërë një deklaratë të çuditshme në lidhje me infektimin e djalit të tij të vogël me koronavirus.

Gjatë një bashkëbisedimi me mbështetësit e tij në Pensylvania gjatë ditës së hënë, Trump u shpreh se djali i tij Barron Trump është shëruar nga koronavirusi për 15 minuta.

Sipas tij, djali 14-vjeçar ka një sistem imunitar të fortë.

"Pyeta mjekun çfarë ndodhi me Barron. Ai më tha se ka rezultuar pozitiv. Dhe afërsisht 15 minuta më pas unë e pyeta sërish dhe ai mu përgjigj se virusi ishte zhdukur", tha Trump.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Trump mund ta ketë përdorur këtë në formën e barsoletës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Revista Charlie Hebdo e satirizoi, reagon Erdogan: Të pafytyrë, s’më dhimbset vetja, por Profeti
Presidentja e KE jep lajmin e mirë, ja kur pritet të fillojë furnizimi i vaksinës anti-Covid »
Article Logic
Execution time: 0.011975765228271
array(1) { ["section"]=> string(102) "donald-trump-ben-deklaraten-e-cuditshme-pretendon-se-djali-i-tij-e-kaloi-covid-19-per-15-minuta-225495" }