Donald Trump dhe Theresa May dorë për dore në Shtëpinë e Bardhë: SHBA dhe Britania kanë mardhënie të veçantë

Publikuar tek: bota, më 08:34 28-01-2017 Donald Trump dhe Theresa May dorë për dore në Shtëpinë e Bardhë: SHBA dhe Britania kanë mardhënie të veçantë

Pak para se Presidenti amerikan, Donald Trump dhe kryeministrja britanike, Theresa May, të mbanin konferencën e përbashkët, të dy liderët janë fotografuar duke ecur dorë për dore përgjatë Shtëpisë së Bardhë.

May është liderja e parë që e takoi Presidentin Trump, pas inaugurimit të së premtes.

Të dy liderët më pas mbajtën konferencën e përbashkët ku theksuan që SHBA-të dhe Britania e Madhe “kanë një marrëdhënie të veçantë”.

trump1.jpg

trump3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sigmar Gabriel, një impulsiv në krye të diplomacisë gjermane
Humbje e madhe në Hollywood, ndërron jetë aktori i ‘Harry Potter’ »
Article Logic
Execution time: 0.011847972869873
array(1) { ["section"]=> string(113) "donald-trump-dhe-theresa-may-dore-per-dore-ne-shtepine-e-bardhe-shba-dhe-britania-kane-mardhenie-te-vecante-66925" }