Donald Trump do të kandidojë për president i SHBA

Publikuar tek: bota, më 13:59 26-02-2015 Donald Trump do të kandidojë për president i SHBA

Miliarderi dhe manjati i pasurive të patundshme Donald Trump, ka thënë në një intervistë të mërkurën se është më i sigurt se kurrë të kandidojë për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2016.

Trump ka shtyrë sezonin e "Celebrity Apprentice" në televizionin NBC, dhë këtë gjë e ka bërë për shkak të angazhimeve të tij politike. Ai madje tha se ka punësuar staf rreth kandidimit të tij në zgjedhjet e 2016-ës.

“Nuk e bëj këtë gjë për publicitet dhe as për të mirën e kompanisë time. Po e bëj për shkak se vendi është në vështirësi serioze”, tha Donald Trump. E vetmja gjë që i mbetet është të bindë Republikanët se ai është i sinqertë në konsideratën e tij për fushatën. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013756990432739
array(1) { ["section"]=> string(54) "donald-trump-do-te-kandidoje-per-president-i-shba-4495" }