Donald Trump godet sërish: Obama dhe Hillary Clinton krijuan Shtetin Islamik

Publikuar tek: bota, më 16:52 03-01-2016 Donald Trump godet sërish: Obama dhe Hillary Clinton krijuan Shtetin Islamik

Donald Trump ka hedhur akuza shumë të forta ndaj ish­sekretares amerikane të shtetit, Hillary Clinton dhe presidentin Barack Obama për krijimin e ISIS, ndërsa po fliste në një tubim të Republikanëve në Biloxi, Mississippi.

Kandidati Republikan për President të SHBA-­ve tha se Barack Obama dhe Hillary Clinton kanë krijuar shtetin Islamik ISIS po ashtu edhe trazirat në Teheran në Ambasadën e Arabisë Saudite si reagim ndaj ekzekutimit të klerikut mysliman, sheikut Nimr al­Nimr.

“Në Teheran, ata po e djegin Ambasadën Saudite, a po e shihni? Ajo që po ndodhë atje është se Irani po dëshiron ta marr nën kontroll Arabinë Saudite. Gjithmonë këtë kanë dashur. Ata dëshirojnë naftën, e kuptoni? Gjithmonë këtë kanë dashur”, ka thënë Trump.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ISIS ekzekuton 5 spiunë britanikë dhe kërcënon kryeministrin David Cameron
150 anëtarë të milicisë marrin peng godinën shtetërore në SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.013458013534546
array(1) { ["section"]=> string(81) "donald-trump-godet-serish-obama-dhe-hillary-clinton-krijuan-shtetin-islamik-29070" }