Donald Trump i rrethuar nga shërbimet sekrete, shtohen masat e sigurisë pas protestave

Publikuar tek: bota, më 21:58 29-04-2016 Donald Trump i rrethuar nga shërbimet sekrete, shtohen masat e sigurisë pas protestave

Kandidati për republikanët, Donald Trump, tashmë shoqërohet nga dhjetëra agjentë të shërbimeve sekrete, truproja dhe forca të shumta policie të cilat rrethojnë çdo takim elektoral të tijin.

Masat e sigurisë janë rritur ndjeshëm pas protestave të fundit, disa prej të cilave kanë rrezikuar të degjenerojnë në dhunë pranë hotelit ku po qëndron Trump. Persona të maskuar dhe me fytyrën e mbuluar nga shamitë janë mbledhur përpara hotelit duke tentuar disa herë të çajnë rrethimin dhe të hyjnë brenda.

Trump është filmuar teksa shoqërohet nga dhjetëra agjentë përmes një kalimi dytësor drejt hyrjes së hotelit.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012686967849731
array(1) { ["section"]=> string(91) "donald-trump-i-rrethuar-nga-sherbimet-sekrete-shtohen-masat-e-sigurise-pas-protestave-39071" }