Donald Trump ia mbyll telefonin në mes të fjalës liderit botëror

Publikuar tek: bota, më 16:58 02-02-2017 Donald Trump ia mbyll telefonin në mes të fjalës liderit botëror

Ka disa situata kur mbyllja e telefonit ndërkohë që je duke folur me dikë është e kuptueshme, por sigurisht që këtu nuk bëhet fjalë kur je duke folur me një lider të rëndësishëm botëror.

Por duket se një gjë të tillë e ka bërë Donald Trump. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ia ka mbyllur telefonin kryeministrit të Australisë duke i prerë fjalën, shkruan Newsbomb.al.

Sipas Washington Post presidenti amerikan e mbylli befasisht telefonin sapo kryeministri Malcolm Turnbull nisi të fliste për marrëveshjen e refigjatëve që kishte lidhur me presidentin Obama.

Trump thuhet se nisi t'i flasë kryeministrit australian me sarkazmë, u irritua dhe filloi të bërtiste derisa ia mbylli telefonin. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Associated Press siguron dokumentin: Donald Trump kërcënon Meksikën me luftë
“Mama, mami, mami” por asnjë reagim, lajmërimi i rëndësishëm që bëri gruaja për prindërit u bë viral në internet »
Article Logic
Execution time: 0.011737823486328
array(1) { ["section"]=> string(70) "donald-trump-ia-mbyll-telefonin-ne-mes-te-fjales-liderit-boteror-67506" }