Donald Trump mban fjalën: Dhuron tre rrogat e para si President i SHBA, ja si do të shpenzohet shuma e parave

Publikuar tek: bota, më 10:25 06-04-2017 Donald Trump mban fjalën: Dhuron tre rrogat e para si President i SHBA, ja si do të shpenzohet shuma e parave

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump e mban fjalën dhe premtimin e dhënë gjatë fushatës presidenciale.

Ai kishte deklaruar se nuk ka nevojë për rrogën presidenciale dhe në fakt ashtu ka bërë. Ai sapo i ka dhuruar tre rrogat e para dhe shumën prej 78.333.32 dollarë i janë ofruar National Park Service.

Lajmin e bëri publik vetë Trump, pasi çekun me para e tregoi para kamerave  gjatë një takimi me gazetarët që mbulojnë Shtëpinë e Bardhë.

I pranishëm gjatë këtij momenti ishte sekretari i departamentit të brendshëm, i cili merret me menaxhimin dhe ruajtjen e tokave federale dhe të burimeve natyrale, Ryan Zinke, i cili pasi pranoi çekun, premtoi se do e përdorë për mirëmbajtjen e 25 parqeve kombëtare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Misteri / Studenti i fiksuar me alienë dhe Iluminatin zhduket pa gjurmë nga dhoma e tij (VIDEO)
Ambasadorja amerikane shpërthen në mbledhjen e këshillit të OKB: Dështuam sërish në luftën e Sirisë, bota po humb besimin te ne »
Article Logic
Execution time: 0.011322021484375
array(1) { ["section"]=> string(113) "donald-trump-mban-fjalen-dhuron-tre-rrogat-e-para-si-president-i-shba-ja-si-do-te-shpenzohet-shuma-e-parave-74274" }