Donald Trump mbërrin në Britani, takohet me Mbretëreshën (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:11 03-06-2019 Donald Trump mbërrin në Britani, takohet me Mbretëreshën (VIDEO)

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar, në kuadër të një vizite dy ditore.

Presidenti dhe Zonja e Parë Melanie Trump sapo kanë mbërritur në pallatin 'Buckingham', ku do të zhvillojnë një takim me Mbretëreshën Elizabeth.

Mbretëresha do e presë çiftin presidencial në kopshtin e pallatit ku do të pijnë një çaj. Më pas ata do të ulen për të drekuar, shkruan CNN, transmeton Newsbomb.al.  

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010653018951416
array(1) { ["section"]=> string(68) "donald-trump-mberrin-ne-britani-takohet-me-mbretereshen-video-166778" }