Donald TRUMP në konferencë URGJENTE, merr vendimin E RËNDËSISHËM për Qeverinë

Publikuar tek: bota, më 21:30 25-01-2019 Donald TRUMP në konferencë URGJENTE, merr vendimin E RËNDËSISHËM për Qeverinë Trump ne konferenc para pak castesh

Presidenti i Amerikës Donald Trump ka dal pak momente më parë në një konferencë urgjente ku ka njoftuar zhvillimet e reja, në lidhje me rihapjen e Qeverisë.

Trump u shpreh se është arritur një marrëveshje afatshkurtër për të rihapur Qeverinë amerikane, pas 35 ditësh pezullimi, afati më i gjatë ndonjëherë dhe që ka lënë pa paguar rreth 800 mijë punonjës federalë.

Sipas Trump, rihapja e Qeverisë do jetë e menjëhershme dhe do të zgjasë tre javë, deri më 15 shkurt, ndërkohë që për të gjithë punonjësit do të bëhet e pamunduara që ata të marrin të gjitha pagat.
               

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011959075927734
array(1) { ["section"]=> string(83) "donald-trump-ne-konference-urgjente-merr-vendimin-e-rendesishem-per-qeverine-150328" }