Donald Trump nga Asambleja e OKB: SHBA mik i veçantë për aleatët e saj

Publikuar tek: bota, më 15:24 19-09-2017 Donald Trump nga Asambleja e OKB: SHBA mik i veçantë për aleatët e saj

Donald Trump është duke mbajtur fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, i pari për të si president i Shteteve të Bashkuara.

Numri një i Shtëpisë së Bardhë parashtroi një vizion optimist për bashkëpunimin ndërkombëtar, bazuar në respektin e sovranitetit të secilit vend. Fjalimi përfshin edhe qëndrimin e presidentit rreth kërcënimit që përbën Koreja e Veriut për sigurinë e SHBA dhe të vendeve të tjera, transmeton newsbomb.al

“Disa regjime kërcënojnë njerëzimin. SHBA do të jetë mik i veçantë për aleatët e saj”, u shpreh Trump 

Më tej presidenti Trump i bëri thirrje OKB-së që të përqëndrohet më shumë tek njerëzit dhe jo te burokracia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gafa e Daçiç/ I kërkon autograf presidentit Donald Trump, por ja si reagon ai (FOTO)
Trump i ashpër në fjalimin e parë në OKB: S’kemi zgjidhje tjetër veçse ta shkatërrojmë Korenë e Veriut »
Article Logic
Execution time: 0.011007785797119
array(1) { ["section"]=> string(75) "donald-trump-nga-asambleja-e-okb-shba-mik-i-vecante-per-aleatet-e-saj-92914" }