Donald Trump nis turne në Azi për Korenë e Veriut

Publikuar tek: bota, më 07:13 30-09-2017 Donald Trump nis turne në Azi për Korenë e Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donlad Trump, do të udhëtojë në pesë shtete të Azisë në muajin nëntor, për të marrë pjesë në samite rajonale, bëri të ditur Shtëpia e Bardhë.

Në turneun 11-ditësh, ai do të vizitojë Japoninë, Kinën, Korenë e Jugut, Vjetnamin dhe Filipinet, si dhe më pas shtetin amerikan të Havajit.

“Angazhimet e presidentit do të rrisin vendosmërinë ndërkombëtare për t’u përballur me kërcënimin e Koresë së Veriut”, tha Shtëpia e Bardhë.

Koreja e Veriut dhe SHBA-ja janë përfshirë në një retorikë të nxehtë në muajt e fundit, shkruan rel. Pehnjani ka kryer provën e gjashtë bërthamore këtë muaj, pavarësisht ndalesës ndërkombëtare.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01221489906311
array(1) { ["section"]=> string(55) "donald-trump-nis-turne-ne-azi-per-korene-e-veriut-94219" }