Donald Trump nuk heq dorë nga blerja e Greenland, jep fjalën në Twitter: Premtoj se nuk do bëj një si kjo në ishull

Publikuar tek: bota, më 11:44 20-08-2019 Donald Trump nuk heq dorë nga blerja e Greenland, jep fjalën në Twitter: Premtoj se nuk do bëj një si kjo në ishull

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump duket se nuk deq dorë nga ideja për të blerë ishullin, Greenland nga Danimarka.

Pak orë më parë kreu i Shtëpisë së Bardhë ka bërë një postim në Twitter, ku tregon edhe premtimin e tij.

Trump ka postuar ne profilin e tij një foto me një kullë gjigande që mban emrin e tij, e rrethuar nga shtëpitë tipike të ishullit, duke shkruar: "Premtoj se unë nuk do të bëj si kjo në Groenland”.

Propozimi i Trump për të nisur një marrëveshje me qëllim blerjen e ishullit, u kundërshua nga kryeministri i Danimarkës.

trump.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Për herë të parë, Gjermania merr në atdhe 4 fëmijë të luftëtarëve të ISIS nga Siria
Ligji për mjedisin, Franca ndalon duhanin në plazhe dhe parqe »
Article Logic
Execution time: 0.010423898696899
array(1) { ["section"]=> string(120) "donald-trump-nuk-heq-dore-nga-blerja-e-greenland-jep-fjalen-ne-twitter-premtoj-se-nuk-do-bej-nje-si-kjo-ne-ishull-175862" }