Donald Trump nuk ndal sulmet ndaj ligjvënëse në Kongres: Largohuni tani nëse nuk ju pëlqen Amerika

Publikuar tek: bota, më 19:24 15-07-2019 Donald Trump nuk ndal sulmet ndaj ligjvënëse në Kongres: Largohuni tani nëse nuk ju pëlqen Amerika

Presidenti Donald Trump nuk ndal sulmet ndaj ligjvënëse me ngjyrë të Kongresit.

Ditën e djeshme kreu i Shtëpisë së Bardhë ka provokuar disa anëtare të Kongresit me disa postime në Twitter, të cilat u cilësuan menjëherë nga kritikët si komente raciste dhe ksenofobike.

Presidenti sulmonte disa ligjvënëse demokrate, me ide progresive, duke u thënë atyre të kthehen në vendet e tyre për të dhënë ndihmesë në pakësimin e krimeve në ato vende.

Në mesin e katër ligjvënëseve që u bënë objekt i sulmeve të Presidentit, vetëm njëra prej tyre, ligjvënësja e Minesotës, Ilhan Omar, nga Somalia ka lindur në një vend të huaj.

"Pra kaq interesante për të parë kongresisten demokrate, progresiste që fillimisht erdhi nga shtetet qeveritë e të cilave janë një katastrofë e plotë dhe më e keqja, më e korruptuar dhe e paaftë kudo në botë (nëse ata kanë edhe një qeveri funksionale), tani me zë të lartë dhe duke u thënë njerëzve të Shteteve të Bashkuara, kombit më të madh dhe më të fuqishëm në tokë, se si duhet qeverisur vendi jonë, përse ata nuk kthehen prapa dhe ndihmojnë në rregullimin e vendeve krejtësisht të thyera dhe të krimeve të dëmtuara nga të cilat kanë ardhur ", shkroi Trump.

Ndërkohë, kreu i Shtëpisë së Bardhë nuk i ka ndalur sulmet edhe ditën e sotme. Trump është shprehur sot se nëse nëse kongresistët nuk e pëlqejnë SHBA-në, ata mund të largohen.

"Nëse e urreni vendin tonë, nëse nuk jeni të lumtur këtu, ju mund të largoheni," tha Trump.

"Nëse nuk jeni të lumtur në SHBA, nëse jeni duke u ankuar gjatë gjithë kohës, ju mund të largoheni. Ju mund të largoheni tani", tha Trump.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trafiku i kokainës Kolumbi-Meksikë-Shqipëri, reporteri italian në zemër të Kartelit të Gjirit
Shqiptarët shpërndanë aq shumë kokainë në Londër, sa u bënë 'dru' edhe peshqit e lumit Thames »
Article Logic
Execution time: 0.010710954666138
array(1) { ["section"]=> string(104) "donald-trump-nuk-ndal-sulmet-ndaj-ligjvenese-ne-kongres-largohuni-tani-nese-nuk-ju-pelqen-amerika-172308" }