Donald Trump viziton Britaninë e Madhe, zbulohet data

Publikuar tek: bota, më 14:49 23-04-2019 Donald Trump viziton Britaninë e Madhe, zbulohet data

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump do të vizitojë Britaninë e Madhe.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se Trump do të ketë një vizitë tre ditore në Britani nga data 3 deri 5 qershor, sipas raportit të pallatit e Buckingham.

Presidenti dhe gruaja e tij Melania Trump do te jenë pjesëmarrës në ceremoninë e Portsmouth në shoqërinë e Mbretëreshës dhe të kryeministres britanike Theresa May.

Hera e fundit që Trump vizitoi Britaninë e Madhe ishte në vitin 2018, por tani presidenti amerikan pritet që të ketë takime të reja në prag të Brexit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012051105499268
array(1) { ["section"]=> string(59) "donald-trump-viziton-britanine-e-madhe-zbulohet-data-161548" }