Donald Trump zgjedh zyrtarisht zëvendëspresidentin e tij

Publikuar tek: bota, më 16:32 15-07-2016 Donald Trump zgjedh zyrtarisht zëvendëspresidentin e tij

Kandidati për Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, ka vendosur për governatorin e Idianës, Mike Pence, si zgjedhjen e tij për zëvendëspresident.

Kandidati republikan e ka bërë njoftimin e tij në Twitter, ku i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i rivales Hillary Clinton. “Mike Pence është një figurë e ndarë dhe tepër jopopullore”, shkruan Hillary Clinton.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E gjitha në 3D, ja si manovroi kamionisti në Nicë të Francës për të vrarë 84 persona të pafajshëm (VIDEO)
Zhvendoset kamioni i masakrës në Nisë të Francës »
Article Logic
Execution time: 0.0098321437835693
array(1) { ["section"]=> string(62) "donald-trump-zgjedh-zyrtarisht-zevendespresidentin-e-tij-46716" }