Donald Tusk i hidhëruar, ja si e ngushëllon live Rama

Publikuar tek: politike, më 11:49 13-07-2018 Donald Tusk i hidhëruar, ja si e ngushëllon live Rama

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel e sot ka dalë përballë medias me përfaqësuesit më të lartë. Pas konferencës me Komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, Edi Rama doli përballë medias me Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk.

 

Edhe pse një konferencë ku u fol për integrimin e Shqipërisë dhe për të ardhmen evropiane, Kryeministri Rama devijon. Ka një tjetër shqetësim. Polonia është skualifikuar nga botërori i Rusisë 2018, e kjo ka hidhëruar Kryeministrin. Mbase kjo për mikun e tij Donald Tusk, të cilit nuk nguroi t’ia thotë edhe përballë medias.

Edi Rama:

“Më vjen keq për Poloninë që humbi në kampionatit botëror”.

Pas kësaj kryeministri dhe Donald Tusk kanë buzëqeshur dhe kanë shtrënguar duart.

Lexo të plotë: http://www.intv.al/kryeministri-rama-i-bashkohet-hidherimit-te-donald-tusk-64903 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038930177688599
array(1) { ["section"]=> string(59) "donald-tusk-i-hidheruar-ja-si-e-ngushellon-live-rama-127772" }