Doni të blini makinë? Rama jep NJOFTIMIN e rëndësishëm për shoferët (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:23 11-09-2019 Doni të blini makinë? Rama jep NJOFTIMIN e rëndësishëm për shoferët (VIDEO) Edi Rama

Në këtë mëngjes kryeministri Edi Rama ka dashur të informojë të gjithë drejtuesit e mjeteve lidhur me automjetin që ato zotërojnë.

Me anë të një postimi në Facebook, Rama njofton shoferët se çdo të dhënë për automjetin e tyre mund ta verifikojnë online në faqen zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Mjafton që të japësh numrin e shasisë dhe targës dhe mund të mësoni nga e ka prejardhjen, sa herë është aksidentuar, defektet dhe autorësinë e automjetit.

“MIRËMËNGJES 

dhe me këtë informacion me rëndësi për drejtuesit e automjeteve, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri krahas një videoje informuese.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070590972900391
array(1) { ["section"]=> string(79) "doni-te-blini-makine-rama-jep-njoftimin-e-rendesishem-per-shoferet-video-178035" }