‘Dora e Zotit shkoi te Zoti’, Rama i trishtuar pas vdekjes së legjendës Maradona: Ishte Moxarti i futbollit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:19 25-11-2020 ‘Dora e Zotit shkoi te Zoti’, Rama i trishtuar pas vdekjes së legjendës Maradona: Ishte Moxarti i futbollit Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me fjalë prekëse, pas vdekjes së legjendës së futbollit argjentinas dhe botëror, Diego Armando Maradona.

Teksa prek me fjalët e tij, Rama i thur lavde yllit të sportit, i cili mrekulloi botën me magjinë e talentit të tij.

Screenshot_3_copy.jpg

Maradona ndërroi jetë sot në shtëpinë e tij në moshën 60-vjeçare, pasi një mpiksje në tru.

Para pak javësh ai u operua në kokë dhe ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Lexo edhe: Sporti në ZI, SHUHET legjenda e futbollit botëror Diego Armando MARADONA

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Informacioni për drogën fundos 46-vjeçarin shqiptar dhe gruan e tij, policia greke po i vëzhgonte
Aksident tek 'Tregu Elektrik' në Tiranë/ Makina përplas motorin, plagoset një person »
Article Logic
Execution time: 0.0096430778503418
array(1) { ["section"]=> string(104) "dora-e-zotit-shkoi-te-zoti-rama-lavde-pas-vdekjes-se-legjendes-maradona-ishte-moxarti-i-futbollit-229106" }