Dorëheqja e Ben Blushit, reagon gazetarja: Një Zot e di se çfarë është i aftë të bëjë një njeri i lirë...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:38 20-01-2018 Dorëheqja e Ben Blushit, reagon gazetarja: Një Zot e di se çfarë është i aftë të bëjë një njeri i lirë...

Gazetarja e njohur, Sonila Meço ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ben Blushit nga partia LIBRA dhe largimin nga politika në tërësi.

Në një postim në rrjetet sociale Meço shkruan se largimi i një personaliteti si Ben Blushi është humbje për politikën shqiptare.

Ajo thotë se sistemi i krijuar në Shqipëri në këto 27 vjet bën që çdo figurë si Blushi që kërkon të dalë kundër partive kryesore të dështojë dhe të shuhet.

“Blushi jashtë kuvendit qe një mungesë thelbësore e debatit cilësor, Blushi jashtë politikës është një varfërim i pluralizmit, por nëse sot pushteti nuk e pranon Blushin, është ai i pari që e neverit. Ndaj një fitore në xhep si njeri që zgjodhi të jetë i lirë e ka”,- shkruan Sonila Meço ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë:

Screenshot_7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027044057846069
array(1) { ["section"]=> string(107) "doreheqja-e-ben-blushit-reagon-gazetarja-nje-zot-e-di-se-cfare-eshte-i-afte-te-beje-nje-njeri-i-lire-107308" }