Dorëheqja e Haradinajt dhe ftesat e Gjykatës së Hagës për zyrtarët, reagon Rama

Publikuar tek: politike, më 13:44 20-07-2019 Dorëheqja e Haradinajt dhe ftesat e Gjykatës së Hagës për zyrtarët, reagon Rama

Vetëm pak minuta më parë kryeministri Edi Rama ka reaguar për thirrjet e njëpasnjëshme të Gjykatës së Hagës për zyrtarët shqiptarë në Kosovë dhe kryeministrit të sapodorëhequr Ramush Haradinajt.

Në një postim në Twitter, Rama mbështet zyrtarët shqiptarë, teksa thotë se këto ftesa janë sfidë e re për ta, për të provuar deri në fund pafajësinë.

'Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK,janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë', shkruan kryeministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072169303894043
array(1) { ["section"]=> string(85) "doreheqja-e-haradinajt-dhe-ftesat-e-gjykates-se-hages-per-zyrtaret-reagon-rama-172776" }