Dorëheqja e mjekut të kombëtares fsheh një të vërtetë skandaloze

Publikuar tek: sport, më 17:02 25-07-2016 Dorëheqja e mjekut të kombëtares fsheh një të vërtetë skandaloze

Ditën e djeshme u bë publike se mjeku i kombëtares shqiptare, Arben Çeliku, dha dorëheqjen nga stafi mjekësor i kombëtares për arsye personale, por e vërteta nuk rezulton të jetë e tillë.

Burime pranë “Tele Sport” kanë zbuluar se arsyeja e vërtetë e dorëheqjes së mjekut është shpërndarja e padrejtë e premios së kualifikimit në Europian prej 1 milion eurosh e akorduar nga qeveria shqiptare.

Pavarësisht se stafi mjekësor në komkbëtare ka një rol shumë të rëndësishëm, shpërblimi për ta nuk ka qënë në nivelin e duhur, ndaj dhe kanë lindur pakënaqësitë. Menjëherë pas përfundimit të Europianit, Çeliku e kishte vendosur në mendjen e tij që do të largohej dhe zyrtarizimi erdhi ditën e djeshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030115127563477
array(1) { ["section"]=> string(70) "doreheqja-e-mjekut-te-kombetares-fsheh-nje-te-vertete-skandaloze-47693" }