Dorëheqja e Xhafaj/ A ka PD dosje për ministrin e ri? E thotë Basha: Lleshi bën përjashtim, ai është ...

Publikuar tek: barometri, më 08:54 03-11-2018 Dorëheqja e Xhafaj/ A ka PD dosje për ministrin e ri? E thotë Basha: Lleshi bën përjashtim, ai është ...

Mbrëmjen e sotme kryedemokrati Lulzim Basha është i ftuar në studion e “Zonë e Lirë” për të folur mbi lëvizjet e fundit në Qeverinë Rama.

I pyetur nga gazetari Arjan Çani nëse Partia Demokratike kishte “dosje” për ministrin e ri, Basha është shprehur se Sandër Lleshi është prej 5 vitesh këshilltar i Ramës, por ai bën përjashtim gjithsesi dhe nuk mund të krahasohet me ministrat e mëparshëm sepse nuk vjen nga politika.

Çani: Dimë gjë për ministrin e ri, kur i hapet dosja?

Basha: PD nuk është autoriteti i dosjeve sepse ka një autoritet për dosjet. Ky personazh (Sandër Lleshi) prej 5 vitesh është këëshilltari i Ramës. Kaq. Mjafton kaq. Ky kandidat sepse nuk është akoma ministër, bën përjashtim sepse nuk është politikë ndryshe nga Tahiri e Xhafaj. Lleshi vjen papërgjegjëësi politike. Nuk e njoh nga afër.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023375034332275
array(1) { ["section"]=> string(103) "doreheqja-e-xhafaj-a-ka-pd-dosje-per-ministrin-e-ri-e-thote-basha-lleshi-ben-perjashtim-ai-eshte-140066" }