Dorëheqjet dhe shkarkimet nga vettingu, Magjistrata 3-fishon pranimet në prokurori dhe gjykata

Publikuar tek: aktualitet, më 10:29 26-01-2020 Dorëheqjet dhe shkarkimet nga vettingu, Magjistrata 3-fishon pranimet në prokurori dhe gjykata

Magjistratura ka trefishuar pranimet dhe shkak për këtë janë bërë vakancat në prokurori e gjykata, pas shkarkimeve nga vettingu dhe dorëheqjet.

Mësohet se pas 35 vendeve vakante për prokuror, miratohet edhe 40 vakanca për gjyqtarë.

Deri më tani, sistemi i drejtësisë përllogarit rreth 180 vakanca.

Ndërkohë 75 juristët që do të përzgjidhen për magjistraturë do t'i nënshtrohen vettingut dhe nisjes së shkollës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17925000190735
array(1) { ["section"]=> string(100) "doreheqjet-dhe-shkarkimet-nga-vettingu-magjistrata-3-fishon-pranimet-ne-prokurori-dhe-gjykata-193175" }