Dorëheqjet e njëpasnjëshme në Kadastrën e Vlorës, flet Lame: Njerëzit aty janë më të paduruar, problematika ka edhe në këto qytete

Publikuar tek: aktualitet, më 16:31 09-10-2019 Dorëheqjet e njëpasnjëshme në Kadastrën e Vlorës, flet Lame: Njerëzit aty janë më të paduruar, problematika ka edhe në këto qytete Artan Lame

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame ka reaguar për dorëheqjet e njëpasnjëshme të drejtorave të Kadastrës së Vlorës në vetëm disa ditë emërin.

Artan Lame tha se dorëheqjet kanë ndodhur pasi në Vlorë njerëzit janë më të paduruar, por probleme ka edhe në Elbasan, Sarandë, Durrës, Shkodër dhe Lezhë.

“Probleme si ky i Vlorës do të dëgjoni në shumë qytete të tjera. Do të dëgjoni në Elbasan, Shkodër, Sarandë, Durrës ndoshta dhe në Lezhë. I vetmi ndryshim i Vlorës me qytetet e tjera është që siç thotë dhe kryeministri Rama është që nuk gjen në Vlorë njeri që quhet durim, për një arsye shumë të thjesht kanë rënë piramidat e vjetra të ndërhyrjes së pushtetit dhe nuk ka asnjë që të mbrojë paligjshmëri", tha Lame.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019232988357544
array(1) { ["section"]=> string(134) "doreheqjet-e-njepasnjeshme-ne-kadastren-e-vlores-flet-lame-njerezit-aty-jane-me-te-paduruar-problematika-ka-edhe-ne-keto-qytete-181398" }