Dorëhiqet Alban Zusi, zv.ministri i Bujqësisë

Publikuar tek: politike, më 12:50 30-09-2015 Dorëhiqet Alban Zusi, zv.ministri i Bujqësisë Alban Zusi

Dorëhiqet Alban Zusi, zëvendësministri i Bujqësisë. Zusi ka dhënë dorëheqjen, duke depozituar letrën pranë Kryeministrisë.

Nuk dihet me saktësi pse Zusi është dorëhequr, por ai ka dëklaraur se tërhiqet nga ky pozicion për arsye personale.

Ditë më parë edhe një tjetër zëvendësministër dha dorëheqjen. Dorjan Duçka u largua nga posti i zëvendësministrit të Energjisë dhe Industrisë.

Po kështu dorëhqejen nga Ministria e Mbrojtjes e ka dhënë edhe një tjetër zëvendësministër kohë më parë, Dritan Hila.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010058879852295
array(1) { ["section"]=> string(50) "dorehiqet-alban-zusi-zv-ministri-i-bujqesise-22003" }