Dorëhiqet i gjithë stafi i Departamentit Amerikan të Shtetit

Publikuar tek: bota, më 18:01 26-01-2017 Dorëhiqet i gjithë stafi i Departamentit Amerikan të Shtetit

I gjithë ekipi i zyrtarëve të lartë i menaxhimit të Departamentit Amerikan të Shtetit është shpërbërë menjëherë sapo ka marrë detyrën Sekretari Rex Tillerson.

Stafi ka dhënë dorëheqjen pasi nuk kanë pranuar që të punojnë nën Presidentin Donald Trump.

Dorëheqjen e kanë dhënë pak më parë edhe katër zyrtarë të lartë të ministrisë së jashtme amerikane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA sërish në protesta, kundërshtojnë politikat të Trump për emigracionin
Presidenti i Meksikës anulon vizitën në Uashington dhe takimin me Trump »
Article Logic
Execution time: 0.011547088623047
array(1) { ["section"]=> string(66) "dorehiqet-i-gjithe-stafi-i-departamentit-amerikan-te-shtetit-66765" }