Dorëshkrimet e fundit të Dritëroit do t’ju shkrijnë gazit (MOS I HUMBISNI)

Publikuar tek: kulture-art, më 08:23 04-02-2017 Dorëshkrimet e fundit të Dritëroit do t’ju shkrijnë gazit (MOS I HUMBISNI)

Një nga faktet interesante për shkrimtarin Dritëro Agolli është që ai kurrë nuk ka shkruar në kompjuter. Gjithnjë Dritëroi i madh ka përdorur shkrimin me dorë ndaj boja nga gishtërinjtë nuk iu nda asnjëherë.

Këto janë disa nga dorëshkrimet e fundit të shkrimtarit dhe duhet thënë se janë tepër pikante.

*“Mësuesi-Nxënësit: Më thuaj gjininë mashkullore të emrit luleshqerrë?

Nxënësi: Luledash!”.

*“Mësuesi e pyeti nxënësin: Si është shumësi i lules borzilok?

Nxënësi u përgjigj: Borziloqe”!

*“Ka njerëz aq kuriozë sa duan të dinë nëse pjerdh peshku!”

*“Në liqenin e gjumit, dalin e zhyten ëndrrat si peshqit, pastaj harrohen”.

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02048397064209
array(1) { ["section"]=> string(78) "doreshkrimet-e-fundit-te-driteroit-do-t-ju-shkrijne-gazit-mos-i-humbisni-67697" }