Dorëzimi i Balilit, Basha: Drejtori i Policisë sillet si stjuardesë e trafikantit ndërkombëtar

Publikuar tek: politike, më 22:21 15-01-2019 Dorëzimi i Balilit, Basha: Drejtori i Policisë sillet si stjuardesë e trafikantit ndërkombëtar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se drejtori i Policisë së Shtetit i vë në shërbim makinën e tij Klement Balilit, trafikant i kërkuar ndërkombëtar.

Basha tha në emisionin “Tempora” të gazetares Sonila Meço në Ora News, se Ardi Veliu sillet si stjuardesë e Balilit.

“Fytyra tjetër drejtori i Përgjithshëm i policisë sillet si stjuardies me një trafikant ndërkombëtar të drogës, duke i ofruar makinën e tij. Ky është një moment tragjik për të huajt. Duket si një skenë nga filmi i narkos. Duket edhe komik. Një shtet i cili përkulet, serviloset përpara një të kërkuari ndërkombëtar dhe sillet brutalisht ndaj qytetarëve të thjeshtë, ky shtet duhet të rrëzohet”, deklaroi Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Zëri i Amerikës' i qëndron kronikës mbi ndikimin e politikës për emërimet në administratë
Basha: Zgjidhja e krizës është largimi i Edi Ramës, qeveria tranzitore dhe zgjedhjet e parakohshme »
Article Logic
Execution time: 0.011224985122681
array(1) { ["section"]=> string(99) "dorezimi-i-balilit-basha-drejtori-i-policise-sillet-si-stjuardese-e-trafikantit-nderkombetar-148965" }