Dorëzohet mazhoranca, socialistët heqin dorë nga shkarkimi i Arben Malajt nga Banka e Shqipërisë (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:27 18-07-2019 Dorëzohet mazhoranca, socialistët heqin dorë nga shkarkimi i Arben Malajt nga Banka e Shqipërisë (DOKUMENTI)

Deputetët socialistë heqin dorë nga shkarkimi i Arben Malajt nga posti që mban në Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Duket se mazhoranca është dorëzuar dhe e ka lënë mënjanë këtë kërkesë.

Kjo pasi Kuvendi e ka hequr pak momente më parë propozimin e 28 deputetëve nga rendi i ditës.

Nuk dihet shkaku që i ka dërguar socialistët drejt këtij vendimi, pasi mëngjesin e sotëm shkarkimi i Malajt ishte në rendin e ditës, madje me hapjen e seancës parlamentare kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi e përmendi këtë çështje.

Rendi i ditës në Parlament

bhgfk.jpg

fykhij.jpg

ygjkl;.jpg

hjghl.jpg

hysrjgk.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028560161590576
array(1) { ["section"]=> string(112) "dorezohet-mazhoranca-socialistet-heqin-dore-nga-shkarkimi-i-arben-malajt-nga-banka-e-shqiperise-dokumenti-172584" }