'Dorëzohet' Vuçiç: Nuk mund t'i gënjej serbët për Kosovën

Publikuar tek: rajon, më 06:11 18-10-2019 'Dorëzohet' Vuçiç: Nuk mund t'i gënjej serbët për Kosovën Aleksanër Vuçiç, President i Serbisë

Presidenti serb, Aleksandër Vuciç ka deklaruar sot se nuk mund të vazhdojë të gënjejë popullin e tij në lidhje me çështjen e Kosovës.

Një intervistë për ‘Tanjug’, Vucic ka pranuar se ai nuk mund t’i gënjejë serbët se çdo gjë në Kosovë është e Serbisë.

Sipas tij jo çdo gjë në Kosovë është e Serbisë dhe se zgjidhjet e lehta çojnë serbët në humnerë.

"Unë nuk do të gënjej njerëzit dhe të them që gjithçka është e jona dhe se ne lehtë do të jemi në gjendje t’i luftojmë ata. Nuk mund të duroj, sepse zgjidhjet e lehta na çojnë në humnerë. Unë u them njerëzve se jo çdo gjë atje është e jona por edhe jo të gjithat janë të atyre.”, ka thënë Vucic

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074810981750488
array(1) { ["section"]=> string(61) "dorezohet-vucic-nuk-mund-t-i-genjej-serbet-per-kosoven-182524" }