Doshi dhe Prifti biznes me vezë

Publikuar tek: ekonomi, më 13:35 19-01-2015 Doshi dhe Prifti biznes me vezë

Tashmë, politikanët duket se i kanë kthyer sytë nga investimet në sektorin e bujqësisë.

Deputeti i Partisë Socialiste Tom Doshi, dhe ish ministri i Ekonomisë Dritan Prifti, kanë hedhur në treg prodhimin e vezëve me një çmim konkurues.

“Beata” quhet sipërmarrja e tyre, e regjistruar në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit .

Aktiviteti i “Beata-s” konsiston në prodhim-shitjen e vezëve, import-eksportin e produkteve bujqësore dhe bazave ushqimore për blektori e shpendë.

Doshi dhe Prifti në këtë sipërmarrje janë bashkëaksionerë  me dy biznesmenë të tjerë.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019742012023926
array(1) { ["section"]=> string(35) "doshi-dhe-prifti-biznes-me-veze-932" }