Doshi në Prokurori, dorëzon kërkesën për hetues ndërkombëtarë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:15 16-03-2015 Doshi në Prokurori, dorëzon kërkesën për hetues ndërkombëtarë Deputeti Tom Doshi

Ashtu siç paralajmëroi edhe mbrëmjen e djeshme deputeti i PS Tom Doshi ka kërkesën e tijzyrtare  për hetues ndërkombëtarë. Deputeti Doshi e ka dorëzuar këtë kërkesë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndërkohë që më herët shprehu mosbesueshmërinë e tij te institucioni i Prokurorisë duke e akuzuar për hetim të njëanshëm.

Nëpërmjet një statusi në “facebook” mbrëmë (15 mars, e dielë) Doshi garantoi qytetarët për hetimin dhe shprehu besimin e tij të plotë te ndërkombëtarët.

“Në dukje hetimi nga prokuroria e kësaj çështje në të cilën autor është edhe numri 2 i shtetit, ngjan mision i pamundur por ju garantoj se jam besimplotë që me prova te pakundërshtueshme dhe ndihmën e ndërkombëtarëve kjo do të bëhet e mundur shpejt. Natyrisht për këto diferencime në hetim do njoftoj te të gjitha institucionet përgjegjëse por edhe përfaqësuesit ndërkombëtarë të akredituar në Republikën e Shqipërisë”, njoftoi mbrëmë deputeti Doshi .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidenton për vdekje një person, policia e shpall në kërkim
Makina përplas 8 vjeçarin, transportohet me helikopter drejt Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.01131796836853
array(1) { ["section"]=> string(65) "doshi-ne-prokurori-dorezon-kerkesen-per-hetues-nderkombetare-6045" }