Dosja 339/ Dalin 12 EMRAT e parë të personave të përfshirë, mes tyre dy nipërit e ish-deputetit socialist

Publikuar tek: aktualitet, më 15:18 27-05-2019 Dosja 339/ Dalin 12 EMRAT e parë të personave të përfshirë, mes tyre dy nipërit e ish-deputetit socialist Arben Ndoka

Dalin emrat e 12 personave të parë të ‘dosjes 339’ që do të shkojnë për gjykim në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Mësohet se si të pandehur janë marrë edhe dy nipërit e ish-deputetit socialist Arben Ndoka, Samuel Ndoka dhe Vilson Ndoka.

Personat e aukuzuar si të përfshirë në ‘dosjen 339’ akuzohen për ‘Prodhim dhe shitje të narkotikëve në bashkëpunim’, ‘Grupim të strukturuar kriminal dhe ‘Kryerjen e veprave penale në kuadër të Grupit të strukturuar kriminal’.

Kujtojmë se lidhur me këtë dosje është pyetur në prokurori edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, për të cilin kanë dalë përgjime telefonike se ky i fundit ka kontaktuar me anëtarë të grupit Bajri të Shijakut për shit-blerje votash në zgjedhjet e 2017-ës.

Emrat:

Samuel Ndoka

Vilson Ndoka

Elis Guri

Ramadan Dushaj

Luan Boça

Fatbardh Gostini

Neritan Saraçi

Ardit Haxhagiqi

Gentjan Marku

Rezart Çaçani

Oltion Noka

Fation Marku

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027350902557373
array(1) { ["section"]=> string(110) "dosja-339-dalin-12-emrat-e-pare-te-personave-te-perfshire-mes-tyre-dy-niperit-e-ish-deputetit-socialist-165889" }