Dosja Habilaj, Nezar Seiti ekstradohet drejt Italisë

Publikuar tek: barometri, më 07:19 26-01-2018 Dosja Habilaj, Nezar Seiti ekstradohet drejt Italisë

Nezar Seiti, ektradohet drejt Italisë, pasi mbahej në burgun 313. 

Nezar Seiti, ndaj të cilit është vendosur masa e sigurisë “arrest me burg” kërkuar ndërkombëtarisht nga Italia si bashkëpunëtor i bandës së Habilajve, tashmë do i dorëzohet drejtësisë italiane.

Si një prej të dyshuarve si pjestar i grupit të Habilajve, Seiti u arrestua për llogari të autoriteve italiane.

Seiti rezulton i implikuar në trafikun miliona eurosh të drogës nga banda e Habilajve. Sakaq, bënte shpërndarjen e parave drejt anëtarëve të bandave dhe kujdesej për blerjen e gomoneve të shpejta.

Emri i tij ka dalë në përgjimet e publikuara nga dosja e hetuesve italianë ku dëgjohet duke folur me Meridian Sulaj dhe vëllain e Moisi Habilajt, Florian Habilaj. Seiti konsiderohet si “financieri” i grupit të Habilajve. Për të ka proçedim penal edhe nga drejtësia shqiptare.

Hetimi për Nezair Seitin do vazhdojë edhe te Krimet e Rënda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02043604850769
array(1) { ["section"]=> string(58) "dosja-habilaj-nezar-seiti-ekstradohet-drejt-italise-107971" }