Dosja ‘Habilaj’, prokuroria letërporosi të dytë në Itali: Duam ndihmë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:13 23-02-2018 Dosja ‘Habilaj’, prokuroria letërporosi të dytë në Itali: Duam ndihmë

Prokuroria shqiptare ka nisur një tjetër letërporosi të dytë drejt shtetit italian lidhur me dosjen Habilaj, në të cilën është nën hetim edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, me akuzën e përfshirjes në trafikun e drogës.

Përmes kësaj letërporosie, e dyta brenda 3 javësh, prokuroria shqiptare kërkon ndihmë për hëtimet. Për këtë, kërkohet dëshmia e Nezar Seitit, i njohur si financieri i bandës, i cili më 25 janar u ekstradua drejt Italisë, si dhe të akuzuarve të tjerë të arrestuar në Itali.

Më herët Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka kërkuar ndihmë përmes një letërporosie edhe drejtësisë greke.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tapë në timon dhe kundërshtojnë efektivin e policisë, arrestohen në flagrancë dy vlonjatët (EMRAT)
ABUZIMI ME RRUGËT: Pas ministrave, ja DREJTORI që dëshmon në Prokurori »
Article Logic
Execution time: 0.011430978775024
array(1) { ["section"]=> string(72) "dosja-habilaj-prokuroria-leterporosi-te-dyte-ne-itali-duam-ndihme-111188" }