Dosja “Laguna e Patokut”, shtyhet sërish seanca për ish-deputetin Armando Prenga

Publikuar tek: aktualitet, më 11:21 13-03-2017 Dosja “Laguna e Patokut”, shtyhet sërish seanca për ish-deputetin Armando Prenga

Dosja “Laguna e Patokut”, lidhur me konfliktin mes familjes Cali dhe asaj të ish-deputetit Armando Prenga prej më shumë se një viti është në proces gjykimi, ndërkohë që seanca është shtyrë sërish sot.

Gjykata e shkallës së parë administrative dhe ajo e apelit i kanë dhënë të drejtë familjes Cali, Gjergj Cali i cili dhe u konfliktua fizikisht me Prengën deklaron se ata se përdorin dot lagunën. Këtë reagim Cali e bëri nga gjykata e lartë aty ku seanca e sotme mes tij e Prengës u shty për shkak të mungesës për arsye shëndetësore të relatorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tirana feston “Ditën e Verës”, Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” do jetë i qytetarëve, bashkia zbardh axhendën
Vdes shqiptari në Gjermani, u godit me thikë për një vend parkimi (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010657787322998
array(1) { ["section"]=> string(83) "dosja-laguna-e-patokut-shtyhet-serish-seanca-per-ish-deputetin-armando-prenga-71722" }