Dosjet 'e nxehta'/ Del lista me çështjet që do gjykojë SPAK, nga Arbër Çekaj tek Moisi Habilaj

Publikuar tek: aktualitet, më 14:25 16-12-2019 Dosjet 'e nxehta'/ Del lista me çështjet që do gjykojë SPAK, nga Arbër Çekaj tek Moisi Habilaj

Del lista e dosjeve të bujshme që do të gjykohen nga 'Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar'.(GJKKO).

Në listë janë edhe dosjet 'e nxehta' të Moisi Habilajt dhe Arbër Çekajt. Ndërkaq, në18 dhjetor do të bëhet intervistimi i kandidatëve për kreun e SPAK, ku në garë janë 3 prokurorë: Ervin Kondili, Altin Dumani dhe Arben Kraja.

Një ditë më pas, në 19 dhjetor pritet te betohen në Presidecë antarët e SPAK  dhe marrin fund 'Krimet e Rënda' duke shënuar kështu një epokë të re për drejtësinë shqiptare.

Lista e plotë e dosjeve që do të gjykohen nga GJKKO:

1-Domart Konjari

2-Reshat Radhima

3-Klaudio Veizaj

4-Festim Lelaj, Skëndert Siqeca, Arbi Mustafa dhe Sokol Hamzallari

5-Adjel Çaushaj, Artur Riza, pezulluar

6-Juri Bedinaj, Harmelindo Tufa dhe Emiljano Çili

7-Gentjan Doda

8-Aleks Pepa

9-Marko Bushi, Shpëtim Lika

10- A Kocerri

11- Moisi Habilaj, Florian Habilaj, Nezar Seiti, Amarildo Sulaj, Sabaudin Çela, Tigrens Mezuraj, Fatmir Minaj, Maridian Sulaj.

12-Elton Halipaj dhe Efthymious Eftimiu

13-Altin Hoxhallari

14-Gjergji Kohila, Sokol Bode

15-Alerjo Dushku, Albert Arraj, Imir Vila, Eduart Kume

16-Kastriot Deda (e pezulluar)

17-Ilir Myrtaj, Alfred Myrtaj, Mario Myrtaj, Arben Kadiu, Florian Hysenaj, Gentjan Stojku, Shkëlqim Mema, Keldi Beshi, Albert Xhelilaj, Ismail Alushani.

18-Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj, Armando Pezaku

19-Leonora Dushku etj (40 persona)

20-Enxhi Koçi etj, (11 persona)

21-Gazment Garupi, Haxhi Ramadani, Sotiraq Andoni, Bledjan Ramadani, Eduart Shima, Pellumb Pali, Shpëtim Kiri, Nikolla Mano.

22-Ramadan Dusha, Rezart Çaçani etj 12 persona

23-Gentjan Duraku

24-Spartak Cocoli, Ervin Hysaj, Ernest Duro

1p.jpg

2p.jpg

Lista me dosjet që pritet të shpallet moskompetenca me krijimin e SPAK:

1.Mario Hyka

2.Miklovan Eilli

3.Binak gecaj

4.Emiljano SHëngjini

5.Bledar Jambelli, Kristaq Leci

6.Behar Aliaj

7.Ahmet Ajeti

8.Florenc Tresa (25 persona)

9.Besnik Spaho

10.Edmond Brahaj

11.Luigji Velone

12.Roland Martinaj

13.Elis Ademi

14.Gjergji Mirashi

15.Armand Qotaj

16.Vito Baruchelli

17.Jetmir Gërdeci

18.Arkid Daci

19.Gazmir Karemani

20.Berdo Rucaj, Mario Brahimaj, Halil Kushta, Aleks Duraj, Erjon Belaj, Petraq Selamaj

21.Hajri Neziri

22.Agim Doçi

23.Xhuma Shepi

24.Kasem Pirjasi, Hysnie Hoxhallari

25.Agim Cangu, Violeta Donaj

26.Klaudio Hasaj, Iliro Haruni, Skënder Vrenozi, Gentjan Vrenozi, Ervis Vrenozi, Edison çobo, Spartak Çobo, Renato Agalliu

27.Arben Muça

28.Sajmir Carku

29.Redmond Gruda

30.Klinsi Aliaj

31.Selim Lazaj

32.Emanuel Myrtaj, Flamur Dodoveci

33.Petro Kuci, Klement Domeri

34.Vangjel Hajdarasi, Arben Cutaj

35.Detjon Mehmetaj, Çimi Brahimi

36.Apostol Kosta

Lista me dosjet që pritet të shpallet moskompetenca me krijimin e GJKKO:

1.Mario Hyka

2.Miklovan Eilli

3.Binak gecaj

4.Emiljano SHëngjini

5.Bledar Jambelli, Kristaq Leci

6.Behar Aliaj

7.Ahmet Ajeti

8.Florenc Tresa (25 PERSONA)

9.Besnik Spaho

10.Edmond Brahaj

11.Luigji Velone

12.Roland Martinaj

13.Elis Ademi

14.Gjergji Mirashi

15.Armand Qotaj

16.Vito Baruchelli

17.Jetmir Gërdeci

18.Arkid Daci

19.Gazmir Karemani

20.Berdo Rucaj, Mario Brahimaj, Halil Kushta, Aleks Duraj, Erjon Belaj, Petraq Selamaj

21.Hajri Neziri

22.Agim Doçi

23.Xhuma Shepi

24.Kasem Pirjasi, Hysnie Hoxhallari

25.Agim Cangu, Violeta Donaj

26.Klaudio Hasaj, Iliro Haruni, Skënder Vrenozi, Gentjan Vrenozi, Ervis Vrenozi, Edison çobo, Spartak Çobo, Renato Agalliu

27.Arben Muça

28.Sajmir Carku

29.Redmond Gruda

30.Klinsi Aliaj

31.Selim Lazaj

32.Emanuel Myrtaj, Flamur Dodoveci

33.Petro Kuci, Klement Domeri

34.Vangjel Hajdarasi, Arben Cutaj

35.Detjon Mehmetaj, Çimi Brahimi

36.Apostol Kosta

3p.jpg

4p.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hodhi fishekzjarre në stadiumin 'Air Albania', e tradhëtojnë kamerat e sigurisë, pranga 26 vjeçarit
Komisioni i Sigurisë pranon kërkesën e Ramës: Gjendja e jashtëzakonshme deri në 31 mars »
Article Logic
Execution time: 0.011924982070923
array(1) { ["section"]=> string(97) "dosjet-e-nxehta-del-lista-me-ceshtjet-qe-do-gjykoje-spak-nga-arber-cekaj-tek-moisi-habilaj-189557" }