Drejtori i hipotekave shkarkon në vend dy punonjës, zbuloi skandalin

Publikuar tek: barometri, më 08:15 13-01-2018 Drejtori i hipotekave shkarkon në vend dy punonjës, zbuloi skandalin

Kreu i Hipotekave ka shkarkuar nga detyra dy punonjës të ZRPPP.

Drejtori Elion Semanaj shkarkoi nga detyra punonjësit e ZRPP Korçë, me inicialet E.G., dhe A.P., pasi konstatoi zhdukjen e dy kartelave pronësie në qytetin e Korçës.

Pas shkarkimit, kreu i Hipotekës, ka kallëzuar në Prokurori dy punonjësit ndaj të cilëve ka nisur edhe ndjekja penale. Hetimi pritet të hedhë më shumë dritë e të zbardhë detaje të reja mbi këtë skandal.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024389982223511
array(1) { ["section"]=> string(74) "drejtori-i-hipotekave-shkarkon-ne-vend-dy-punonjes-zbuloi-skandalin-106394" }