Drejtori i RTSH krenar për punën e bërë: Në një muaj katër produksione të mëdha, 2017 viti i transformimit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:18 03-01-2017 Drejtori i RTSH krenar për punën e bërë: Në një muaj katër produksione të mëdha, 2017 viti i transformimit

Drejtori i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi ndihet krenar për punën e kryer në vetëm një muaj nga ky televizion.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Gëllçi thekson se vetëm gjatë dhjetorit RTSH realizoi katër produksione artistike të mëdha, që sipas tij ishte një punë titanike, me fantazi dhe gjetje artistike.

Ai flet për një transformim të televizionit publik përgjatë 2017-ës që do e kthejë atë në ekranin kryesor të shqiptarëve.

Reagimi i Thoma Gëllçit:

Gjatë një muaji, RTSH realizoi katër produksione artistike të mëdha: Festivalin e 55 të këngës ; Koncertin e Vitit te Ri " Ti je festa ime" ; Koncertin me muzikën e zgjedhur të filmit shqiptar " Faleminderit për muzikën" si dhe koncertin e Ansamblit Filarmonik të Vienës. Një punë titanike, me fantazi dhe gjetje artistike, e vlefshme për skenën dhe ekranin! Shpresojmë tua kemi bërë shqiptarëve festat më të gëzuara!

Një kapitull i ri hapet këtë vit. Jemi të vendosur në rrugën e transformimit të plotë të Radiotelevizionit shqiptar dhe të bindur që nuk do të jetë e largët dita që ai do të jetë ekrani kryesor i shqiptarëve!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vdekur 22-vjeçari në burgun e Rrogozhinës, ishte varur në tualet
Reshje të dendura dëbore, Bashkia Pukë merr masa urgjente (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011099100112915
array(1) { ["section"]=> string(110) "drejtori-i-rtsh-krenar-per-punen-e-bere-ne-nje-muaj-kater-produksione-te-medha-2017-viti-i-transformimit-64535" }