Drejtori i Vlorës plas ‘bombën’: 11 POLICË nën hetim për DROGËN, 3 të përjashtuar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:25 06-03-2018 Drejtori i Vlorës plas ‘bombën’: 11 POLICË nën hetim për DROGËN, 3 të përjashtuar

11 policë janë nën hetim për favorizim të kanabisit ndërsa 3 prej tyre janë përjashtuar nga radhët e Policisë në Vlorë.

Lajmin e ka bërë me dije drejtori i Policisë së Vlorës Gentian Shehaj në një takim me përfaqësues të Gdf dhe Delta Forcë në kuadër të luftës kundër kultivimit të lëndëve narkotike për koordinimin e punës së Taskforcës për antikanbisin.

Sipas drejtorit, ndaj zyrtarëve blu,  ka filluar procedimi penal pasi akuzohen se kanë lejuar kultivimin e kanabisit në zonat ku janë caktuar përgjegjës për ta luftuar këtë fenomen.

Nga ana tjetër, Shehaj ka deklaruar se në Vlorë, në vitin 2017 është kultivuar më pak kanabis se në 2016-ën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detaje nga ARRESTIMI i pronarit të Universitetit 'Kristal', si u kap mbrëmë duke dorëzuar diplomën fallco
PAMJE ALARMANTE, Drini 'përpin' mijëra hektarë tokë në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.018308877944946
array(1) { ["section"]=> string(84) "drejtori-i-vlores-plas-bomben-11-police-nen-hetim-per-drogen-3-te-perjashtuar-112375" }