Drejtuesi i ri, një femër mund të marrë në dorëzim Policinë e Shtetit (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:08 26-01-2018 Drejtuesi i ri, një femër mund të marrë në dorëzim Policinë e Shtetit (EMRI)

Që pas largimit të Haki Çakos nga pozicioni i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, janë të shumtë emrat që kanë qarkulluar dhe janë hipotetizuar si drejtuesit e rinj të mundshëm.

Në media emri kryesor favorit për t'u bërë Drejtori i ri i Policisë së Shtetit është Ardi Veliu, i cili në konkuus arriti dhe nivelin më të lartë të pikëve.

Por zëra brenda strukturave të policisë, thanë për balkanëeb, se një tjetër preson është favorite për të marrë drejtimin e Policisë së Shtetit, bëhet fjalë për drejtoreshën aktuale të kufirit Aida Hajnaj.

Mësohet se Hajnaj sëfundmi ka marrë gradën “drejtues i parë” dhe është një emër shumë i pëlqyer për t'u bërë drejtoreshë e policisë së shtetit.

Ndër të tjera bëhet me dije se Hajnaj gëzon edhe mbështetjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër protestë/ Nga Fieri në Shkodër, banorët: Jemi BLLOKUAR
Ironia e arkeologut për varret greke në Tepelenë: Shpresojmë që "Qirjet" të na japin ndonjë haber nga Fronti »
Article Logic
Execution time: 0.01310396194458
array(1) { ["section"]=> string(80) "drejtuesi-i-ri-nje-femer-mund-te-marre-ne-dorezim-policine-e-shtetit-emri-108039" }