Dritan Abazoviç ‘rikthehet’ në shkollë, do të mbajë ligjëratë në njërin prej universiteteve më prestigjozë në botë

Publikuar tek: bota, më 22:10 27-09-2020 Dritan Abazoviç ‘rikthehet’ në shkollë, do të mbajë ligjëratë në njërin prej universiteteve më prestigjozë në botë Dritan Abazovic

Politikani shqiptar nga Mali i Zi, Dritan Abazoviç, partia e të cilit do të jetë në qeverinë e re malazeze, do të rikthehet edhe njëherë në universitetin ku ai u diplomua.

Abazoviç ka bërë të ditur se do të ligjërojë për studentët e Shkollës së Londrës për Ekonomi dhe Shkenca Politike(LSE).

“Është një nder i madh që të jem një mysafir në Universitetin tim prestigjioz. Vetëm me edukim dhe këmbimin e ideve mund të ndryshojmë botën për të mirë. Është një privilegj special kur e di se puna dhe energjia jote janë njohur nga më të mirët. LSE është, kur vjen puna tek shkencat sociale, në vitin 2020, një ndër universitetet më të mira në botë dhe Britani të Madhe, menjëherë pas Oksfordit dhe Kambrixhit”, tha ai.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013180017471313
array(1) { ["section"]=> string(118) "dritan-abazovic-rikthehet-ne-shkolle-do-te-mbaje-ligjerate-ne-njerin-prej-universiteteve-me-prestigjoze-ne-bote-221880" }